Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:45
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ogrodzenie pełne czy ażurowe - które wybrać do ogrodzenia działki?

Ogrodzenie działki ma wielorakie funkcje. Nie tylko wyznacza granice naszej posesji, ale również chroni przed wtargnięciem niepożądanych osób, zapewnia prywatność, zwiększa bezpieczeństwo oraz podnosi walory estetyczne naszego domu. 

Jednakże, żeby ogrodzenie należycie spełniało wszystkie te funkcje należy wybrać odpowiedni typ ogrodzenia. Możemy bowiem zdecydować się na ogrodzenie, które będzie pełniło funkcję pełnej przegrody przed przestrzenią zewnętrzną, ale również takie, które pozostanie w pewnym stopniu przezierne.

Do wyboru mamy, między innymi, ogrodzenia pełne (popularnym wyborem tutaj są pełne ogrodzenia budowlane) albo ogrodzenia ażurowe, które na przykład oferuje topbudowa.pl. A jakie są zalety i wady każdej opcji i na które lepiej się zdecydować w zależności od naszych potrzeb i preferencji?

Czynniki przy wyborze typu ogrodzenia

Punktem wyjścia przy wyborze typu ogrodzenia powinna zawsze być lokalizacja działki, jej wymiary oraz sąsiedztwo. Powinniśmy również zastanowić się, który typ ogrodzenia będzie najbardziej pasował do posesji i do naszych preferencji odnośnie potrzeby wyizolowania się lub otwarcia na otoczenie. 

Kluczowy również jest sam budżet, którym dysponujemy i który należy skonfrontować z ofertą wybranych przez nas producentów ogrodzeń pełnych lub ażurowych. Należy również pamiętać, że ogrodzenie będzie wizytówką naszej posiadłości wpływając istotnie na jej prezencję oraz będąc tłem dla ogrodu. 

Ogrodzenie pełne 

Ogrodzenie pełne daje nam możliwość pełnego odizolowania się od nieestetycznego widoku, kłopotliwych sąsiadów lub ruchliwej głośnej ulicy usytuowanej obok naszej działki. Lite trwałe ogrodzenie oddziela naszą posiadłość nie tylko wizualnie, ale również ochroni naszą działkę przed hałasem i kurzem. 

Jego minusem jest natomiast utrudniony dostęp światła, co może sprawiać, że w domu będzie ciemniej, wpływać negatywnie na kondycję roślin w ogrodzie oraz sprawiać wrażenie nieprzystępnego. 

Jednakże, na ogrodzenie pełne zazwyczaj decydują się osoby, które szczególnie cenią sobie prywatność i chcą ochronić się przed wzrokiem przechodniów. Ogrodzeniem pełne można na przykład zamówić u sprawdzonego producenta ogrodzeń tymczasowych.

Ogrodzenie ażurowe

Ogrodzenie ażurowe również okazuje się popularnym i jednocześnie zróżnicowanym typem ogrodzenia. Najczęściej stosuje się siatki, ale wśród ogrodzeń ażurowych można znaleźć wiele wzorów, które nie tylko spełniają funkcję użytkową chroniącą naszą działkę, ale również dekoracyjną. 

Co więcej, ogrodzenie ażurowe jest szczególnie cenione za swoje walory estetyczne, gdyż pozwala na odpowiednie wyeksponowanie budynku i otaczającego go ogrodu. Pozwala również na swobodny przepływ powietrza i nie rzuca cienia na działkę. 

Wadami ogrodzenia ażurowego jest natomiast większa ekspozycja na wzrok przechodniów i mniejsza prywatność, co może nie odpowiadać wielu osobom, które cenią sobie własną przestrzeń i prywatność. 

Podsumowując, wybór ogrodzenia pełnego lub ogrodzenia ażurowego zależy od naszych osobistych preferencji i każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Warto więc zastanowić się czy mamy potrzebę dużej izolacji i ochrony, co zapewni nam ogrodzenie pełne (jak na przykład szczelne ogrodzenie tymczasowe) czy raczej ważniejszy jest dla nas dostęp do światła, który zapewni nam ogrodzenia ażurowe. 

Materiał promocyjny

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Koźlak z rynku 01.03.2021 14:34
Ty się nie odzywaj. Mieszkasz w Kędzierzynie i masz również park tylko że z dużą ilością ławek i do tego sprawnych.

Rychu, taki lepszy Ryszard 01.03.2021 09:34
A warto??

Czysty 01.03.2021 06:50
Proponuję założenie monitoringu na placu zabaw w Cisowej bo tam wieczorami to też imprezownia młodzieży i nic więcej... A po imprezach pełno szkła w piasku którym to bawią się dzieci...

Mieszkaniec Starego Miasta 28.02.2021 21:55
A co z kozielskimi plantami ? Pozostałość ławek po ich dewastacji straszy, pustka bez roślin i nowych nasadzeń i ten nieszczęsny plac zabaw ale tylko dla rozrabiającej młodzieży z napojem wyskokowym w ręku bo dzieci mogły by se krzywdę zrobić.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ