Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 01:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lato w pełni, a praca wre. Dobiega końca budowa strefy rekreacyjnej nad Odrą, powiat finalizuje kolejne inwestycje

Lato w pełni, a praca wre. Dobiega końca budowa strefy rekreacyjnej nad Odrą, powiat finalizuje kolejne inwestycje
Okres wakacyjny to czas intensywnych remontów w placówkach oświatowych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Mniejsze prace i większe modernizacje objęły właściwie wszystkie szkoły ponadpodstawowe.

Te najpoważniejsze dotyczą kozielskiej przystani „Szkwał”, gdzie dobiega końca budowa centrum rekreacji nad Odrą. Prace robią wrażenie, a efekt końcowy zobaczymy na przełomie sierpnia i września. To będzie najlepsze miejsce do rekreacji nad wodą, na które starostwo zdobyło unijne dofinasowanie. Teren nadzoruje Centrum Kształcenia Zawodowego.

W Zespole Szkół nr 3 zaplanowano remont parkingu przed tamtejszym laboratorium oraz budynkiem głównym. Szkoła wymienia też stolarkę okienną. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przebudowywany jest węzeł sanitarny. W Zespole Szkół Specjalnych ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z siłownią plenerową. W Zespole Szkół nr 1 modernizowane jest zaplecze sanitarne, a wkrótce ruszy tam budowa windy dla osób niepełnosprawnych. W kozielskim liceum z kolei remontowana jest sala, gdzie powstanie nowoczesna pracownia multimedialna. W kędzierzyńskim ogólniaku prowadzone są prace malarskie, podobnie w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz Bursie Szkolnej. W sumie w tym roku powiat na inwestycje w oświacie wyda prawie 5 mln zł.Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

foto wyspa2
foto wyspa2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kate 08.08.2020 12:29
Ja tam nie zauważyłam że późnym wieczorem do rana stoi się na światłach. Wyłączone są od 22- 6. Tylko szkoda ze łącznie z latarniami na obrzeżach miasta!

ArtK 07.08.2020 16:11
Ktoś zajechał mu drogę, ciekawe kto? Przecież mam 21 wiek i wszędzie jest monitoring. W tym miejscu już oddawana powinno powstać rondo ale lepiej tracić czas i smrodzić z wydechu, stojąc na światłach...nawet wieczorem kiedy nie ma już ruchu. Już nawet nie chce się krytykować rozwiązań drogowych w tym mieście.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ