Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyczek” ma nowego przyjaciela. ZDJĘCIA

Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyczek” ma nowego przyjaciela. ZDJĘCIA
Do grona 86 przyjaciół Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek” dołączył kolejny – Maria Niedbała, która od dawna angażuje się w życie placówki i pomaga jej podopiecznym.

Pani Maria zanim przeszła na emeryturę pracowała w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, który jeszcze kilka lat temu mieścił się w sąsiedztwie „Promyczka” przy ulicy Piotra Skargi na osiedlu Pogorzelec.

- Często nas odwiedzała, przynosząc na przykład owoce i warzywa z własnej działki, a przede wszystkim zawsze obdarzając nas swoją życzliwością. Teraz, będąc na emeryturze, również nam pomaga jako wolontariusz. Ma bardzo dobry kontakt z naszą młodzieżą, wspiera nas artystycznie, gdyż jest bardzo uzdolniona manualnie. Zapraszając ją do grona „Przyjaciół Promyczka”, chcemy jej za to wszystko serdecznie podziękować – mówi Anna Brągiel, dyrektor „Promyczka”.

Jeszcze w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych pani Maria pracowała w dziale informacji, a więc to do niej w pierwszej kolejności kierowali się mieszkańcy odwiedzający urząd.

- Lubiłam swoją pracę, bo lubię kontakt z ludźmi, a teraz trochę mi tego brakuje. Dlatego z tym większą przyjemnością angażuję się w życie „Promyczka”. Mogę pomagać tu innym, a to dla  mnie bardzo ważne. Jest mi niezwykle miło, że tak mnie doceniono – przyznaje Maria Niedbała.

Do grona Przyjaciół Promyczka decyzją kapituły tytułu pani Maria została przyjęta w czwartek podczas uroczystości zorganizowanej w placówce. Podopieczni placówki specjalnie dla swoich Przyjaciół przygotowali mini koncert - szczególnie poruszył wszystkich Leszek Węgrzynowski, wykonując utwór "Nothing else matters" zespołu Metallica.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć dużego tortu, który jak zawsze ufundował Marek Piasecki, także należący do grona przyjaciół placówki.

Przyjaciele "Promyczka wspierają placówkę finansowo i rzeczowo lub, jak Maria Niedbała, pracując w charakterze wolontariuszy. Dzięki temu wsparciu podopieczni mogą na przykład uczestniczyć w wyjazdowych wycieczkach.

ŚDS "Promyczek" istnieje od 1997 roku. Jest dziennym ośrodkiem wsparcia. Uczestnicy placówki to osoby o różnym stopniu niepełnosprawności psychicznej - od dzieci aż po osoby starsze. Również z deficytami fizycznymi. Obecnie jest ich 74. W "Promyczku" mają zapewnione wsparcie terapeutyczne i rehabilitacyjne. 
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ