Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wędkarze zawładnęli akwenem Dębowa. Trwają Karpiowe Mistrzostwa Polski

Wędkarze zawładnęli akwenem Dębowa. Trwają Karpiowe Mistrzostwa Polski
Od poniedziałku akwen w Dębowej jest areną zmagań wędkarzy. Uczestnicy Karpiowych Mistrzostw Polski rządzą i dzielą nad jeziorem, które na czas imprezy zostało zamknięte dla pozostałych miłośników wypoczynku nad wodą.

Mistrzostwa rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do jutra, do godziny 11. W tym czasie akwen w Dębowej jest zarezerwowany dla wędkarzy, pozostali miłośnicy wypoczynku nad wodą muszą poszukać dla siebie innego miejsca.

DSC02491Gmina Reńska Wieś, która jest właścicielem akwenu wydzierżawiła go kołu Polskiego Związku Wędkarskiego „Reńska Wieś KOFAMA”. Zamykanie kąpielisk oraz plaż na czas zawodów nie podoba się części mieszkańców naszego powiatu.

Polityce gminy dotyczącej akwenu poświęcone będzie najbliższe posiedzenie komisji finansowo-gospodarczej rady gminy Reńska Wieś. Odbędzie się ono w środę, 23 września o godzinie 15 w urzędzie gminy.

Posiedzenie będzie otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych tematem, również mieszkających poza gminą Reńska Wieś. Dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic temat przyszłości akwenu jest o tyle istotny, że po planowanym zamknięciu basenu w Azotach jezioro będzie jedynym otwartym kąpieliskiem w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. Umowa dzierżawy akwenu przez koło wędkarskie wygasa w marcu przyszłego roku. Dalsze losy jeziora zależeć będą od decyzji władz gminy.

DSC02491

DSC02491


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ