Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 20:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Każdy może polecieć walczyć z biedą. Wolontariusze Szlachetnej Paczki poszukiwani

Do świąt Bożego Narodzenia jeszcze dużo czasu, ale niektórzy już się do nich przygotowują. Rzecz nie jednak w doglądaniu karpi w stawie czy choinek w leśnej szkółce. Ludzie organizują się, aby jak najlepiej pomóc osobom, którym bieda odbiera radość przeżywania tego wyjątkowego czasu. Pomoc trafi także do potrzebujących w Kędzierzynie-Koźlu. Potrzebni są wolontariusze.

Szlachetna Paczka łączy ludzi, którzy chcą ofiarować pomoc, z tymi, którzy jej potrzebują. Świąteczną paczkę może przygotować każdy, a o to, aby trafiła ona do osób rzeczywiście ubogich i aby miała zawartość odpowiadającą ich potrzebom, dbają wolontariusze. Można zostać jednym z nich  i w te święta rzeczywiście zrobić coś dobrego dla innych.

- Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt wspierający rodziny, osoby samotne w potrzebie, które starają się wyjść ze swojej sytuacji, ale nie zawsze się to udaje. Obecnie jesteśmy na etapie szukania wolontariuszy – wyjaśnia Kamila Sołtys ze Szlachetnej Paczki w Kędzierzynie-Koźlu. - Nasi wolontariusze odwiedzają rodziny zgłoszone do projektu, dzięki czemu każda pomoc jest indywidualnie dostosowana do danej rodziny i jej potrzeb. Daje to rodzinom impuls do zmiany i walki o swój los. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że konkretne osoby pomagają konkretnym rodzinom – dodaje.

szlachetna paczka Kędzierzyn-Koźle 3

W tym roku jednym z haseł przyświecających wolontariuszom to „Leć walczyć z biedą”.

Osoby, które chciałby zostać wolontariuszami, mogą zgłaszać się poprzez stronę www.superw.pl lub profil na Facebooku - https://www.facebook.com/pages/Szlachetna-Paczka-K%C4%99dzierzyn-Ko%C5%BAle/585226554938750?fref=ts

W zeszłym roku Szlachetna Paczka zjednoczyła ponad milion Polaków. Pomoc otrzymał aż 19 580 rodzin, co było możliwe dzięki zaangażowaniu 12 tys. wolontariuszy.

szlachetna paczka Kędzierzyn-Koźle 2

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ