Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 20:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Była dyrektorka szkoły mniejszości niemieckiej w Rogach uniewinniona w procesie karnym

Była dyrektorka szkoły mniejszości niemieckiej w Rogach uniewinniona w procesie karnym
Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu zapadł wyrok w sprawie karnej przeciwko Sabinie Reszce – byłej dyrektorce szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie mniejszości niemieckiej w Rogach.

- Zapadł wyrok uniewinniający. Nie jest prawomocny. Oskarżyciel posiłkowy zapowiedział wystąpienie o uzasadnienie orzeczenia, a więc nie jest wykluczona apelacja – informuje Ewa Kosowska-Korniak, rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu.

Jako oskarżyciele posiłkowi występowali rodzice dzieci, których Sabina Reszka nie chciała wpisać na listę uczniów bez deklaracji, że będą się uczyć języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej. Dyrektor szkoły miała z tego powodu poważne problemy, a za naruszenie prawa oświatowego postanowieniem komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli zapłaciła stanowiskiem. Dyrektorka odwołała się od tej decyzji i ostatecznie została uniewinniona przez sąd. Wcześniej kuratorium nakazało przyjęcie w poczet uczniów dzieci bez deklaracji. Osobno toczyła się sprawa karna z oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu, której dotyczy dzisiejszy wyrok.

W 2012 roku dawna Publiczna Szkoła Podstawowa nr 13 została przekształcona w Publiczny Zespół Przedszkolno-Szkolny z Nauczaniem w Języku Polskim i Języku Mniejszości w Kędzierzynie-Koźlu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Lili 01.07.2021 22:47
Zna Pan tę panią?

observer 11.09.2020 15:08
I dali głos ci, którzy w temacie mieli jak najmniej i najgłupiej do powiedzenia.

bolo 11.09.2020 10:58
a ten z mikrofonem to ksiądz jakiś?

JanPelen 11.09.2020 08:41
Do dnia dzisiejszego grupa drapieżników znalazła sposób na życie, naturalnie kosztem waszych dzieci, rok szkolny 2020/2021, nauczyciele w tej szkole zmieniają się jak rękawiczki na sorze, szukają takich którzy nigdzie nie znaleźli pracy.

rumba 09.09.2015 06:11
na zdjęciu powyżej widzimy 3 wilki w owczej skórze zgadnij kto to? jeden stary, drugi młody, trzeci ma minę jakby się zderzył z tirem...

romek 08.09.2015 20:04
.............mam nadzieję że będzie miała wyrzuty sumienia

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ