Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 19:52
Reklama
Reklama
Reklama

Będzie ścieżka do Blachowni z kładką nad kanałem. Powstanie też brakujący odcinek trasy szlakiem kolejowym do Większyc

Wybudowany będzie wyczekiwany odcinek ścieżki z osiedla Piastów do Blachowni wraz z kładką nad Kanałem Gliwickim. Miasto stworzy też brakujący odcinek trasy szklakiem kolejowym z Koźla do Większyc.
Będzie ścieżka do Blachowni z kładką nad kanałem. Powstanie też brakujący odcinek trasy szlakiem kolejowym do Większyc

O przygotowywanych i trwających w Kędzierzynie-Koźlu inwestycjach mówiono podczas niedawnej konferencji prasowej w magistracie. Wśród wielu zadań znalazły się też nowe odcinki ścieżek rowerowych od dawna wyczekiwane przez mieszkańców. Przede wszystkim połączenie osiedla Piastów z Blachownią, z którego korzystają także osoby dojeżdżające do pracy w strefie przemysłowej. Pokonanie kilkuset metrów pomiędzy ulicą Królowej Jadwigi, a skrzyżowaniem w kierunku Lenartowic nie tylko nie należy dziś do przyjemnych, ale też dochodzą tu względy bezpieczeństwa. Kierowcy mają trudność z wyprzedzeniem rowerzystów, szczególnie odczuwalne jest to na moście nad Kanałem Gliwickim, gdzie po prostu jest bardzo ciasno. Konieczna jest więc budowa dodatkowej kładki, która powstanie w ramach przygotowywanej inwestycji.

Miasto wybuduje także brakujący odcinek ścieżki łączącej Koźle z Większycami, gdzie zaczyna się trasa zlikwidowaną linią kolejową do Polskiej Cerekwii. Oba zadania są na etapie przetargowym i będą współfinansowane ze środków unijnych w ramach Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego. Materiał wideo:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 09.07.2024 10:40
Tak!!! A o budowie drogi łączącej kuzniczki z Żabieńcem dalej cisza.Oczywiście wszyscy będą psioczyć gdy zaczną się prace na rondzie milenijnym ale wtedy będzie już za późno.Chyba jednak plecy mieszkańców osiedli którzy chcą świętego spokoju są wysoko postawione a szkoda bo mieszkańcy miasta mogliby zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy 😪

Budowlaniec Bob 10.07.2024 17:09
Jest przecież droga na początku Kuźniczek i idzie się dostać na Żabieniec

Robert 06.07.2024 22:55
Co może być gorszego od rowerzysty na drodze? 2 rowerzystów.

pol 08.07.2024 09:53
Dwa samochody. A w każdym Robert.

Gołąb 08.07.2024 12:18
Od rowerzysty na drodze może być tylko gorszy Robert na drzewie.

Terefere 10.07.2024 16:54
Nie no na drzewie to the beat od the best😁

Rob 05.07.2024 15:00
Tam gdzie naprawdę są potrzebne ścieżki rowerowe, to się ich nie robi, co za przyjemność jechać rowerem w obok Kozielskiej, czy Jana Pawła 2 i wdychać spaliny samochodowe. Może by się lepiej zastanowić jak ułatwić rowerem dojazdy do pracy np do azot od strony Pogorzelca?! Niestety wybory za kilka lat, szkoda

Rob 05.07.2024 14:53
Przydała by się ścieżka Kłodnica-Januszkowice, droga zniszczona, rowerzystów full, tylko czekać aż dojdzie do wypadku śmiertelnego, poza tym nie wszyscy kierowcy są normalni

Biker 05.07.2024 12:47
Super, tylko co dalej?, do szczęścia brakuje ścieżki wzdłuż całej up. Przyjaźni aż do Strzeleckiej no i zostaje dugi odcinek ul. Spacer i Naftowej.

Mieszkaniec blachiwnii 05.07.2024 10:44
A Pan redaktor to nie przyłożył się do roboty i w błąd wszystkich wprowadza zamieszczać zdjęcie mostu na kanale gliwickim przy śluzie (na Google maps to śluza Nowa Wieś) oraz opisując ten kawałek drogi od ulicy Jadwigi do skrzyżowania do lenartowic. A tymczasem ogłoszony przetarg dotyczy ścieżki rowerowej od ulicy Tuwima do ulicy energetykow i kładka nad kanałem będzie obok czy też przytulona (jak to opisuje w nagraniu zastępca prezydenta) mostu na ulicy Przyjaźni (niedaleko budowlanego aktualnie łącznika do obwodnicy). Myślę, że bardziej wyczekiwana ścieżka i kładka obok śluzy (od skrzyżowania z ulica Jadwigi do skrzyżowania z Lenartowicami) opisana przez redaktora w materiale to "Ścieżka konstrukcyjnie jeszcze nie gotowa" - tak ją określiła w filmie Pani Prezydent i niestety na nią przyjdzie nam dłużej poczekać.

Szkoda słów 04.07.2024 18:48
A wiadukt kolejowy w ciągu drogi do Azot to ja naprawię. Które to "urodziny" obchodzi dziura w jezdni?

Piwonia 08.07.2024 18:45
Po zgłaszaniu przez mapę zagrożeń ten wiadukt nie jest uszkodzony.

Terefere 10.07.2024 16:56
To napraw

Spoko Ziomek 10.07.2024 21:56
Odcinek Śródmieście-Azoty był bezpieczny bez tych całych ścieżek. Wprowadzenie przejazdów rowerowych w poprzek ulicy przed podjazdem na most z obu stron - samochodom jadącym z góry trudniej jest wyhamować - sprawiło, że ta droga przestała być bezpieczna.

Ziutek ze Śródmieścia 04.07.2024 18:38
a gdzie obiecana kładka na drodze do Azot? Obiecanki macanki a na wiadukcie dziura na wylot już dwa lata...

gregor1975 04.07.2024 18:12
Z tą ścieżką do Blachowni pomysł jest bardzo dobry , bo tam przejść/przejechać to jest wyzwanie. Mam nadzieję, że ścieżka będzie również chodnikiem. A ten drugi pomysł to jest średni, bo na ścieżkę rowerową do Cerekwi ludzie podjeżdzają samochodami na dobrze przygotowany parking, albo jadą rowerami w miarę bezpiecznie po chodnikach wzdłuż drogi głównej. Ścieżka do Cerekwii ma ten problem, że jak dojedziesz do końca, to ani nie wiesz gdzie jesteś ani nie wiesz, co dalej. Z założenia dawnego miała to być ścieżka do bratniej Czechosłowacji. Gmina Cerekiew mogłaby się szarpnąć na postawienie tam jakiejś tablicy typu drogowskaz-informacja. Tym bardziej, że mają tam fajny pałacyk i stację kolejową w klimatach postapokalitycznych. A ludzie dojeżdżają do końca i głupieją.

Taki Tam. 04.07.2024 16:51
A kiedy w końcu powstanie kładka na moście kolejowym do Azot?? Gdzie rowerzyści jadący od strony miasta w stronę Azot regularnie jeżdżą na moście pod prąd bo nie chce im się dwa razy przejeżdżać przez ulicę z prawej na lewą i zlewej na prawą

Ja 06.07.2024 03:22
Ja bym raczej wolał, żeby powstała inna koncepcja bydowy dróg rowerowych w mieście.

Ja 04.07.2024 15:08
O matko... Znowu te badziewne drogi rowerowe... Kolejne miejsce, gdzie bezpieczeństwo będzie zagrożone...

Rob 05.07.2024 15:03
Naucz się wpierw jeździć samochodem później pisz o bezpieczeństwie

Ja 06.07.2024 03:20
Ja to pisałem z perspektywy rowerzysty :D

Ja 06.07.2024 16:34
Ale ja to pisałem z perspektywy rowerzysty :D

Terefere 10.07.2024 17:06
Co ty a głęboką wodę chcesz go wrzucać to nawet chodzić kalectwo nie potrafi😁

Rychu, taki lepszy Ryszard 04.07.2024 14:07
Jestem przeciw, bo Polacy zasługują na SUV i poruszanie się dużymi samochodami, limuzynami koniecznie bez DPF, a nie rowerami jak pedalarze z zachodu. Ja na ten przykład zawsze samochodem do Brukseli jeździłem, co skrupulatnie zapisywałem w kajecie. To jest niedorzeczne by podatki Polaków szły na zmuszenie ich do przesiadki na rowery. To może zachwiać polskim czempionem jakim jest Orlen, gdy masowo każą nam rowerami się poruszać. A kiedy paliwo po 5.19? No kiedy pytam, czekam do 21:37 dziś wieczorem.

Terefere 04.07.2024 20:17
To ciś kapcie do Brukseli,takich tu nie potrzeba

Terefere 04.07.2024 20:19
A ja jestem za tym żeby dla ciebie i tobie podobnym paliwo było za 100 zl a nawiasem mówiąc to prawko powinni ci zabrać bo zapewne kupione

Stary Rycha 04.07.2024 21:29
Rychu przestań pić moczymordo

Prezenter 05.07.2024 06:45
Kolego czy byłeś już na otwarciu ?

Andrew 05.07.2024 07:23
Przecież Andrzej zapewnił. że niedługo będzie nas stać na samoloty... najlepiej będą pionowego startu

Robert 06.07.2024 00:02
Rychu to mistrz grzania głów. Świetny jesteś.